Історія школи
Львівська загальноосвітня
санаторна школа-інтернат № 1
ім. Б.-І.Антонича
Львівська загальноосвітня санаторна школа-інтернат № 1 розміщується у 2 приміщеннях, одне з яких було збудоване у 1899 році як кадетський корпус спільно з центральною будівлею нинішнього Інституту сухопутніх військ НУ „Львівська політехніка”. Про інше приміщення є відомості в архівному фонді „Міське управління (магістрат) м. Львова”, що триповерховий будинок по вул. Кадетській, 30 був збудований у 1912 році. Про призначення будівлі на час будівництва відомостей немає, проте за типом будівлі, великою кількістю туалетів та умивальників приміщення призначалося для користування великою кількістю осіб.
У 1940 році тут розміщувався дитячий притулок № 1, у якому знаходились 325 хлопчиків та 173 дівчинки, працювало 36 вихователів, на утримання дітей витрачалося 183,264 злотих. Постановою виконкому Львівської міськради № 861 від 23 липня 1956 р. дитячий притулок було реорганізовано у восьмирічну школу-інтернат, що об’єднала 2 корпуси – спальний і навчальний. Для ремонту школи було залучено 19 промислових підприємств та організацій.
У 1978 році цей навчально-виховний заклад був реорганізований у середню загальноосвітню санаторну школу-інтернат для дітей із захворюваннями серцево-судинної системи. Розпорядженням Президента України № 964 від 26.10.1993 р. школі було присвоєне ім’я Б.-І.Антонича.
Школа має відповідну базу для навчання, виховання та оздоровлення учнів.
В даний час до складу школи-інтернату входять:
- навчальний корпус, де розташована 21 класна кімната, площею 270 м2;
- лікувально-реабілітаційний комплекс, в який входять: 2 лікарських кабінети, стоматологічний, фізіотерапевтичний, маніпуляційний, сестринський, логопедичний кабінети, 2 ізолятори, 2 зали лікувальної фізкультури та спортивний зал;
- їдальня та харчоблок із складськими приміщеннями;
- триповерховий спальний корпус, який налічує 21 кімнату площею 772 м2;
- господарсько-побутовий комплекс, що включає склади, пральню і гараж. Загальна площа усіх приміщень школи – 7 414,2 м2.
Загальноосвітня санаторна школа-інтернат є навчально-лікувальним закладом соціальної підтримки і оздоровлення дітей з психосоматичними захворюваннями, а саме:
- вроджені вади серця,
- ревматизм,
- інфекційно-алергічні міокардити,
- вегето-судинні дисфункції,
- тонзилогенні та функціональні кардіопатії,
- загрозливі з ревматизму.
Переважна більшість з них мають ще три-п’ять побічних захворювань, зокрема: щитовидної залози, кишково-шлункового тракту, порушення опорно-рухового апарату, неврологічні та інші патології.
У школі працює 18 класів 1-3 ступенів, у яких навчається, лікується і оздоровлюється 318 учнів з різних міст і районів Львівщини. В тому числі діє клас педагогічної корекції. З першого класу вивчається англійська мова і основи комп’ютерної грамоти. Середня наповнюваність класів понад 20 вихованців. Серед них – діти-сироти, і напівсироти – 24, з багатодітних – 48 та переважна більшість – діти із малозабезпечених та неблагонадійних сімей.
Навчають і виховують учнів 69 учителів і вихователів, переважна більшість з яких мають вищу освіту та є спеціалістами вищої і першої категорії. Школа працює за навчальними планами Міністерства освіти і науки України. Лікують, консультують 20 медичних працівників, логопед та психолог.
Харчування у школі 5-ти разове, дієта № 5 і № 10.
Двічі на рік учні санаторної школи-інтернату проходять поглиблений медичний огляд лікарями – вузькими спеціалістами: отоларингологом, ендокринологом, окулістом, хірургом, гінекологом, а при потребі – психоневрологом.
Усі вихованці взяті на диспансерний облік і два рази на рік одержують протирецидивне лікування, а при необхідності – стаціонарне обстеження.
Щоденно ведеться амбулаторний прийом дітей і призначається лікування.
До послуг учнів:
- бібліотека,
- Світлиця,
- актовий зал,
- музей Б.-І.Антонича,
- гуртки за інтересами.
Велика робота проводиться з оздоровлення дітей. Кожного літа в таборах Львівщини поліпшують своє здоров’я, відпочивають понад 40 відсотків вихованців школи-інтернату.
Щорічно 50-70 відсотків учнів-випускників школи вступають до вищих навчальних закладів.